24 kişinin öldüğü kaza anı böyle görüntülendiFLAŞ TV

15.05.2017 - 13:20

Muğla’da 24 kişinin ölümüne ve 10 kişinin yaralanmasına neden olan kazanın kaza öncesi yolda seyir halinde olan bir aracın araç kamerasına takıldı.

13 Temmuz Cumartesi günü Muğla-Antalya Karayolu Sakartepe mevkiinde 24 kişinin öldüğü aracın kaza anı görüntüleri ortaya çıktı. 
Sakartepe rampasında seyir halinde olan bir aracın araç kamerası kazaya neden olan aracı an be an kaydetti. Seyir halinde olan ve kamerası açık olan araç, rampa aşağı inerken yanında sarı renkli bir midibüsün hızlı gitmesini görüntüledi. Kazaya neden olan 03 FR 747 plakalı araç aniden yanından hızlı bir şekilde ilerlerken, viraja varmadan önce bölünmüş yolun orta bariyerlerindeki 4 adet beton bariyere, ardından karşı şeride geçerek çelik bariyerlerden aşağı uçtu. Aracın çarpma esnasında bazı yolcuların araçtan fırladığı görüldü.

 

 

 

ARAÇ SAHİBİ TUTUKLANDI

Anneler Günü gezisi için İzmir Buca’dan Marmaris’e giderken Sakartepe mevkiinde meydana gelen kazada 24 vatandaş hayatını kaybetmiş, 10 vatandaş da yaralanmıştı. Kaza sonrası araç sahibi Muğla Jandarması tarafından gözaltına alınmıştı. Araç sahibi Bülent Ç. Jandarmada alınan ifadesinin ardından Muğla Adliyesine sevk edildi. 
Bülent Ç. savcılıkta alınan ifadesinin ardından tutuklanma talebi ile nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Bülent Ç. gece geç saatlerde tutuklanarak cezaevine gönderildi. Araç sahibinin “Taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olma” suçundan tutuklandığı öğrenildi.
Araç sahibi tutuklandı
Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Topuz, yaptığı yazılı açıklamada, “Araç sahibi olan B.Ç. şüpheli sıfatı ile gözaltına alınması talimatı verilmiş ve gözaltına alınmıştır. Şüpheli B.Ç. yapılan sorgusunu müteakip çıkarıldığı mahkemece “Taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olma” suçundan tutuklanarak ceza infaz kurumuna konulmuştur. Soruşturma çok yönlü olarak sürdürülmekte olup, gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir” dedi.


iha
Bu haber 516 defa okundu.