Kuyucak’ta atık pil toplayan okullar ödüllerini alKUYUCAK

10.10.2017 - 18:55

Aydın’ın Kuyucak ilçesinde atık pil toplama kampanyası sonucunda kazanan okullara hediyeleri verildi.

Taşınabilir Pil Üreticileri Derneği tarafından Aydın genelinde başlatılan Atık Pil Toplama kampanyası sonucu başarılı olan 3 okul, hediyelerini İlçe Kaymakamı Selami Işık, Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Karadağ’ın elinden aldı.

193 kg ile atık pil toplayan Kurtuluş İlk-Orta Okulu birinci olurken, 173 kg atık pil toplayan Horsunlu İlk-Orta Okulu ikinci, 60 kg atık Pil toplayan Kuyucak Cengiz Topel İlkokulu üçüncü oldu. İlk üçe giren okullara hediyeleri takdim edilirken öğrencilerin sevinçleri gözlerinden okundu.

Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, okulları tebrik ederek; “Doğamızı uzun yıllar kirletecek olan atık pilleri bu tür kampanyalar ile toplayarak genç nesillere daha temiz bir gelecek, daha temiz bir çevre bırakabiliriz. Enerji paha biçilmez değere sahip bir şey oldu. Bu yüzden Kuyucak İlçesine bağlı Kurtuluş mahallemiz sınırları içerisindeki arazimize Güneş Enerji Santrali kuracağız, 1megawattlık olacak bu santral bu çevrede tek olacak. Santralin çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu kampanyada önderlik eden öğretmenlerimize , tüm öğrencilerimize gayretlerinden ve başarılarından dolayı tebrik ediyorum. 2017-2018 eğitim öğretim yılında da devam edecek olan bu kampanyada çok daha başarılı sonuçlar alınmasını diliyorum” dedi.


iha
Bu haber 140 defa okundu.