Uğur'a kayyumNAZiLLi

06.10.2017 - 18:39

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kayyum atanması talep edilen Uğur Şirketler Grubu'na ait firmaların da içinde bulunduğu 48 şirket için, Aydın 2. Ağır Ceza Mahkemesi kayyum atanmasına karar verdi.

MAHKEME KARARINI VERDİ

  25 Temmuz’da FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü'ne üye olmak suçlamasıyla gözaltına alınıp tutuklanan ve 30 Aralık 2017 günü serbest bırakılan Muhammed Celali Takmaklı ve Zeynel Abidin Takmaklı’nın ortağı olduğu Uğur Şirketler Grubu için mahkemeden karar çıktı. Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü Suçlarla Soruşturma Bürosu'nun Aydın 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nden talep ettiği kayyumlar için karar verildi.

  TMSF YÖNETECEK

  119 Sanıklı Nazilli FETÖ/PDY Soruşturması kapsamında aralarında Uğur Şirketler Grubu'na bağlı firmaların da bulunduğu şirketlerin, şirket faaliyetlerinden elde edilen gelirden örgütün ışık evlerine, derneklerine, okuma salonlarına, himmet, burs adı altında finansal destek sağladıkları değerlendirilmiş, bu nedenle şirket yönetimlerine kayyum atanması talep edilmişti. Aydın 2. Ağır Ceza Mahkemesi savcılığın bu talebini olumlu bularak 48 şirket yönetiminin Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilmesi hükmüne vardı.

 Bu haber 258 defa okundu.