YAZARLAR

Süleyman Kasım Şener

BİZ

Semra Şener

ATAMA ÖZLEM

HAVVA ÇETİNTÜRK

KAPLUMBAĞA ve BEN

Asuman Dokuzlu

UTANIYORUZ ATAM!!!

Halil Kanargı

YÜREK DİLSİZ KALIR

Mesut Çelik

Vefakar Ülkem

Gönül Şahin Mezkit

15 Temmuz günüAtilla Dağıstanlı

AYDINSPOR’UN VEFAKAR NEFERİ

GÖKSEL ÖZDEMİR

Aydınspor denildiğinde 1966 yılında; Aydınspor, Hilalspor, Esnafspor ve Akınspor’un birleşerek kurdukları Aydınspor 1966 gelir aklıma.

Dediğim yıllarda Aydınspor’un forması sarı-siyah dikey çizgiliydi, federasyon kupası maçları olurdu, Adnan Menderes Stadı ana-baba gününe dönerdi, şimdiki açık trübün yoktu, sadece üç-beş basamaktan oluşan beton bir trübün vardı.

Aydınspor 1966 yılında kendi sahasında Edirnespor’la oynadığı maçı son dakikalarda kazanınca profesyonel ligde kalmaya hak kazandı.

Uzunca bir süre sonunda Türkiye Üçüncü Ligine düştü, 80 li yıllarda Aydınspor, Nazillispor,

Kuşadasıspor, Çine Madranspor ve Sökespor birlikte mücadele verdiler.

Puan almak zorunda kaldıkları içinde, kimi zaman  bu kardeş takımların maçları aile içi kavgalara dönüştü. O zamanki Valimiz rahmetli Aykut Ozan kardeş kavgalarının olmaması için sık sık yönetimlerle toplantı yapardı.

Sonra Aydınspor, Bursaspor’dan aldığı oyuncularla şampiyonluğa oynadı ve kazandı. 1.lige çıktığında ilk maçında Kadıköy’de Fenerbahçe’yi 6-1 yenerek tarih yazdı.

Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor takımları geldi Aydın’a. Aydın hareketlendi, bu maçlarda çevre ilçelerden akın akın seyirciler geldi, Aydın ekonomisine katkı koydu. Sevindik, elimizden ne geliyorsa yaptık; ama..

Sonra Aydınspor birilerine mevkiler uğruna sanki kurban edildi, düştü, düştü şimdi esamesi bile okunmuyor..

Bir ara Tansel Önder döneminde yöneticilekte yaptığım Aydınspor’da çok zor günler yaşadık, suyumuzu, elektriğimizi kestiler, manava, kasaba olan borcumuzu ödeyemediğimiz günler oldu, ama o günlerde kimse beş kuruş yardım etmezken Akın Kasap  ve Acun kardeşler manavın sahibi rahmetli Yaşar Acun kardeşimiz her defasında elinden gelen yardımı yaptı.

İşte sizlerle paylaştığım bu anılarımın beni dürtmesi sonucu geçenlerde Aydınspor 1923’ün

durumunu anlamak için İlhami Ortekin tetislerine gittim.

Göksel hoca antrenör arkadaşlarıyla konuşuyordu. Beni görünce gülerek ayağa kalktı, ”Atilla abi bu ne güzel sürpriz” sözleriyle dostluğunu bir kez daha belli etti.

Göksel Özdemir hoca ile söyleşiye başlarken görevinin, Aydınspor 1923 Alt Yapı Koordinatörü oluğunu söyledi. Memnun oldum; çünkü Göksel hoca gerçekten geçmişte de Aydınspor’a emek vermiş, para verildiğinde almış verilmediğinde ağlamamış, küsmemiş  gerçek bir Aydınsporlur.

Göksel  Özdemir hocaya çalışmaların amacını ve şimdiki durumunu anlatmasını istedim.

- “Aydınspor 1923 olarak yaz sezonunda bile  hazırlık yapıyoruz. Yaz-kış demeden süren futbol  okullarımız var. Geçen sezon bittikten sonra hiç ara vermeden toplam 9 kategoride çalışmalarımız devam ediyor. Proje grupları oluşturarak her yaş kategorisinde özel antrenmanlar yaptık. 15-16-17 yaş kategorilerinde Türkiye Şampiyonası için 40 takım Aydın’a geldi. Ayrıca yaklaşık 700 civarında öğrencinin katıldığı ilkokullar arası futbol turnuvası düzenledik. Aydın futbolunun geleceğini oluşturmak için çalışıyoruz. Fazla değil 3-4 yıl içinde altyapıdan yetişmiş oyuncularımızın A takımında oynamalarını hedefliyoruz. Bu projelerimiz yakın bir gelecekte hem kendi bünyesinde top oynatacağı hem de transfer yapabilecek oyunculara sahip olacaktır.”

Göksel hocayı çok eskiden tanıdığım için ona verilecek her görevde başarılı olacağına inanıyorum, yeterki yönetimler projelerini gerçekleştirmek için bilinçli ve ısrarcı tutumlarını sürdürsünler..

15.08.2015
Bu yazı 918 defa okundu.

Diğer Yazıları