YAZARLAR

Süleyman Kasım Şener

BİZ

Semra Şener

ATAMA ÖZLEM

HAVVA ÇETİNTÜRK

KAPLUMBAĞA ve BEN

Asuman Dokuzlu

UTANIYORUZ ATAM!!!

Halil Kanargı

YÜREK DİLSİZ KALIR

Mesut Çelik

Vefakar Ülkem

Gönül Şahin Mezkit

15 Temmuz günüAtilla Dağıstanlı

GÜVENMEK

Birisine güvenmek,sizin değerlendirmeleriniz sonucu oluşan bir duygudur. Güvendiğimiz kişiye bunu hissettirdiğinize, inandığınıza kendimizi inandırırsanız, uğrayabileceğiniz düş kırıklığının yaratacağı acı çok derin olabilir.

 Güvenip de düş kırıklığına uğradığınız kişi size karşı umursamaz tavır içinde olabilir; ancak ona gerçekten inandığınıza inanırsa, sizden özür dileyerek yeni ve güvenilir bir dostluğun başlamasına öncülük edebilir. Kim bilir belki de güvenilirliğin ne olduğunu size yaşattığı bu acı deneyimle kendiside  öğrenmiş olur.

Evliliklerde, kocasının yada karısının ihanetine uğrayan eşler çeşitli nedenleri kabullenerek affedici olabilirler. Kimileri ölümle sonuçlanan cezaları tercih edebilirler. Kimileride sessizce evi terk ederek bir daha dönmezler.

Gazeteci bir ağabeyimiz vardı. Bir gün nasıl olduysa oldu şeytana uydu ve bir kaçamak yaptı. Karısının bundan hiç haberi olmadı; ama o karısını öylesine delicesine seviyordu ki , çektiği vicdan azabına dayanamadı ve her şeyi karısına itiraf etti.

Karısı şaşkın bakışlarla onu dinledi, hiçbir şey söylemedi ve odasına gitti. Ağabeyimiz günah çıkardığı için rahatladı, çalışma  odasına girdi, birkaç kitap, bir iki gömlek ve iç çamaşırı aldıktan sonra evi terk etti. O bunları yaparken karısı ondan önce davranarak aynı şekilde evi terk etti.

Aylar sonra bu olay duyulduğunda Beyoğlu'ndaki bir cafede birlikte oturduğumuz ağabeylerimiz, ablalarımız bu konu ile ilgili olarak görüşlerini kısa ve net  açıkladılar:

_ Helal olsun ikisine de

¬_ Hadi canım sende,  bir defayla bir şey olmaz

_Benim karım çok çelebidir, göz yumar

_Kocam ihanet sözcüğünü bile duymak istemez

Güvenmek mi?

Güvenilir olmak mı?

Karar sizin.

01.08.2015
Bu yazı 944 defa okundu.

Diğer Yazıları