YAZARLAR

Süleyman Kasım Şener

BİZ

Semra Şener

ATAMA ÖZLEM

HAVVA ÇETİNTÜRK

KAPLUMBAĞA ve BEN

Asuman Dokuzlu

UTANIYORUZ ATAM!!!

Halil Kanargı

YÜREK DİLSİZ KALIR

Mesut Çelik

Vefakar Ülkem

Gönül Şahin Mezkit

15 Temmuz günüAtilla Dağıstanlı

SPOR ARŞİVİ

Yılmaz Özdil’in  Metin Oktay ve Mustafa Denizli için yazdığı yazıyı okuduğumda, belleğimdeki spor arşivim sayfa sayfa açılmaya başladı..

Metin Oktay, Galatasaray’da oynarken, gazetelerde İzmirspor’a  transfer olacağı yolunda haberler yer alıyordu.

Galatasaray , Dinamo Kiev maçından dönerken gazeteciler havaalanında  Metin Oktay’ın eşi Oya Sarı’ya transfer konusunda sorular sordular.

Oya Sarı, ”Metin İzmirspor’a gelecek.”gibi yanıtlar verdi.

Sonra yine gazeteciler Metin Oktay’a eşi  Oya Sarı’nın verdiği bilgiye aktardılar.

Metin Oktay büyük aşkı Oya Sarı’dan boşandı. Galatasaray’da kaldı.

Metin Oktay, Galatasaray’ı, karısı Oya Sarı’dan da mı fazla  seviyordu yoksa Oya Sarı’nın kendi hakkında söylediklerini kabul etmediği için mi ?

Metin Oktay jübile yapıp futboldan koptuktan sonra yoğun baskılar nedeniyle yeniden sahalara dönmeye karar vermişti. Herkes çok mutluydu Metin Oktay’ı yeniden göreceği için..

Spor yazarı  Necmi Tanyolaç ağabeyimiz Metin Oktay’ın dönüşüyle ilgili olarak bir köşe yazısı yazdı. Başlığı:

KRAL SOYTARI  OLAMAZ !

Metin Oktay forma bile giymedi, döndü arkasını gitti, kimbilir belki de Necmi Tanyolaç’ın o yazıyı yazmasına neden olduğu icin kendi kendini yemiştir..

Metin Kurt, tam bir devrimci, futbolcu haklarını korudu, sendika kurdu, futbolun sadece yetenekten ibaret olmadığını, emek-sermaye ilişkisinde, futbol emekçilerinin nasıl sömürüldüklerini gözler önüne sergiledi.

Metin Kurt’un bu devrimci eylemleri futbol sermayedarlarının işine gelmedi, onu aforoz ettiler, işsiz, parasız kaldı, haklarını korumaları için sendika kurduğu futbolculardan sadece üçü-beşi yanındaydı.

Leter Küçükandonyadis, Macarları  kendi evlerinde 3-1 yendiğimiz maçta bir gol kendisi atmış iki golde Metin Oktay’a attırmıştı. Meşhur 6-7 Eylül olaylarında Büyükada’da yaşayan Lefter’in evini basan sözüm ona milliyetçi güruha kapısını açtığında onları Ay-Yıldızlı Milli formayla karşılamış, rezil etmişti..

Fenerbahçeli Mehmetçik lakaplı Basri Dirimli, Naci Erdem, Can Bartu, Galatasaraylı Berlin Kaplanı Turgay Şener, Beşiktaş kalecisi Varol Ürkmez, Şenol,Birol, Küçük Ahmet. Sanlı, Yusuf Tuna daha kimler kimler

Hiçbir zaman egolarına teslim olmadılar, havya girmediler Fatih Terim gibi  deli paralar kazanmadılar.

Şükrü Gülesin, Can Bartu’dan sonra İtalya’ya Hakan Şükür’de gitti, adını TORİNOLU ŞABAN koydular. Sonra milletvekili oldu, Lefter Rum olduğu için kendisini linç etmeye gelenleri Milli Formayla karşılarken, TORİNOLU ŞABAN LAKAPLI  Hakan Şükür, ”BEN TÜRK DEĞİLİM “ dedi. Aradan bilmem kaç yıl geçmiş olmasına karşın Can Bartu’ya halen  SİNYOR diyorlar, Hakan Şükür’e de  TORİNOLU ŞABAN .

 Fatih Terim’de İtalya’ya gitti, başarılı da oldu; ama nedense o yıllara ait fotoğraflarındaki beden dili bana

Faşist İtalya’nın lideri Mussolini’yı anımsatır…

Fatih Terim Galatasaray’da top oynarken anımsadığım kadarıyla Galatasaray 16-17 yıl şampiyon olamamıştı. Futbolumuzda Fatih Terim ve Tanju  Çolak’a  İMPARATOR yakıştırması yaptılar. Tanju’nun  Samsunspor’dan İstanbul’a gelirken Hürriyet Gazetesi’nde çıkan fotoğrafı hala belleğimdedir.

Milli Takımımızı emanet ettiğimiz Fatih Terim, sokak köpeklerine savaş açtı diye haber yapan basın emekçisi Öncer Öziçer’i işinden kovduruyor. Öncer Öziçer’in, Fatih Terim ’in egosunun şiştiğini ve daha da şişmeye müsait olduğunu söylemesi hepimizi düşündürmeli; çünkü artık ülkemizde 4. güç dediğimiz basın  egoların hizmetine girmiş , yandaş, yalaka basının hizmette kusur etmeyeceğini gösteriyor.

Ve başımızı ellerimiz arasına koyup düşünelim: FUTBOLUMUZ, FUTBOL ADAMLARIMIZ, FUTBOLCULARIMIZ

NEREDEN NEREYE GİDİYOR…

13.07.2015
Bu yazı 1035 defa okundu.

Diğer Yazıları