YAZARLAR

Süleyman Kasım Şener

BİZ

Semra Şener

ATAMA ÖZLEM

HAVVA ÇETİNTÜRK

KAPLUMBAĞA ve BEN

Asuman Dokuzlu

UTANIYORUZ ATAM!!!

Halil Kanargı

YÜREK DİLSİZ KALIR

Mesut Çelik

Vefakar Ülkem

Gönül Şahin Mezkit

15 Temmuz günüAtilla Dağıstanlı

Zamana Yolculuk

Yıllarca önce Cumhuriyet Gazetesi’nde çalışırken depremlerle ilgili haber yapmak için Kandilli Rasathanesi Müdürü Muammer Dizer’le bir röportaj yapmıştım.

Kandilli Rasathanesi İstanbul’da Kandilli semtinin üst kesimlerinde ve oldukça geniş bir araziye kurulmuş. Rasathane Müdürü Muammer Dizer’le röportaja başlamadan önce bahçeden bir gezinti yapmıştık. Üstleri örtülü  kimisi çok büyük kimisi de daha küçük birçok eşya görmüştüm, ne olduğunu sorduğumda, gülerek, ”bunlar Fransa”dan  geldi, deprem araştırmasıyla ilgili teknik aletler, bunları yerlerine monte etmek için bekliyoruz; ama neyi bekliyoruz, (bekleyin) dediler bekliyoruz.

O teknik aletlere ne oldu, monte edildi mi edilmedi mi bilmiyorum.

Kandilli Rasathane Müdürü Muammer Dizer, röportajda dünyanın milyonlarca yıl içinde fiziki değişikliklere uğrayacağını  belirterek şöyle demişti:

“50 milyon yıl sonra Avustralya kıtası bugünkü yerinden kayarak Japonya’nın alt kısmına gelecek. Suudi Arabistan Altan vurduğu için de Türkiye’de de kayma olacak, Karadeniz, Ege’ye, Ege,

Akdeniz’e doğru  yani  Türkiye sola kayacak.” Muammer hoca tümcesini yeni bitirmişti ki elimi tutarak ve heyecanla . ”aman Atilacığım, son cümleyi sakın yazma !” dedi. Muammer hocanın yazmamı istemediği  (TÜRKİYE SOLA KAYAC AK) tümcesiydi.

Ben kendimi bildim bileli TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK DÜŞMANI SOL’DUR (!) SOL denilince ilk akla gelen KOMÜNİZMDİR, KOMÜNİZM  DE  eve  girdiğinizde vestiyerde bir başka erkeğe ait şapkayı görmekti.

 Ulusal Kurtuluş Savaşında  adı Komiteci Galip Hoca olan eski Cumhurbaşkanlarından Celal Bayar bile yıllarca  “bu kış gomonizm gelecek” dedi; ama o öleli kaç yıl olmasına karşın bırakın gomonizmin gelmesini, daha beteri oldu yeşil faşizm hortladı.

Jeoloji Profesörü Celal Şengör hocada diyorki: ” Türk halkını gerçek ilgilendirmiyor. Bunun sebebi, yüzyıllardır aldığı  “İNANÇ” eğitimidir. GÖRMEDEN, KONTROL ETMEDEN, MUHAKEME KURMADAN İNANMAYI ÖĞRENMİŞ BİR TOPLUM GERÇEĞİ ARAMAZ.

GERÇEĞİ ARAMAYAN TOPLUMLARDA DA  REZİLLİKLER BİRBİRİ  ARDINA  GELİR VE KİMSEYİ RAHATSIZ ETMEZ. TABİ BUNUN SONU  FELAKETTİR, TÜM MÜSLÜMAN DÜNYASININ İÇİNDE BULUNDUĞU FECİ DURUMDUR.”

Bunun bir başka adı da  öğretilmiş kölelik değil midir ?

Süleyman Kasım Şener arkadaşımızın yazısını okudunuz mu ? okumadıysanız mutlaka okuyun. ABD bir taraftan kendi emperyalizmini uygularken, öteyandan da yaşamak için önündeki 50 bilmem kaç milyon yıl sonrasını düşünerek şimdiden önlem alıyor.

Fazla uzağa gitmeye gerek yok facebook taki paylaşımları tek tek inceleyin Celal Şengör hocanın ne denli haklı olduğunu göreceksiniz.

“Şehidim hakkını helal et” paylaşımını yaparak ülkeye ve milletine olan görevini yerine getirdiğini sanan zavallı yaratık, o gencecik insanın neden öldüğünü araştırmıyor, hatta bilmesine karşın “bana dokunmayan yılan bin yaşasın” diyor.

Adam sarayından namaz reklamları yayınlıyor kimsenin kılı kıpırdamıyor.

Kuşadası’nda 2013 yılında meydana gelen metan gazı zehirlenmesinden kurtulan Hasan Fıstıkçı adlı kişi, 2015 yılında yine metan gazından zehirlenerek yaşamını yitiriyor. Demek ki hiç ders alınmamış.

Soma’da göçük altında kalan işçiler için “madencinin bu şekilde ölmesi fitratında  var” gibi laflar edilmemişmiydi ?

Böyle benzeri olaylar aklıma bir zamanların mizah malzemesi olan Turgut Özal’ın adamı Yıldırım Akbulut fıkrası  getirdi:

Fıkra bu ya, Yıldırım Akbulut çalışmaktan yorulduğu için 3-5 günlüğüne tatile çıkar, şoförüne derki nereye gittiğimizi kimse bilmesin. Şoförde çok uyanık olduğu için aynı gazeteden 7 adet alır. Otele gelirler. Akbulut uyur, uyanır şoförüne gazete getirmesini söyler. Şoförü gazeteyi bırakır, masasına döner. Akbulut ertesi sabah yine şoföründen gazete ister şoförde aynı gazeteyi getirir bırakır. Akbulut birden şoförüne seslenir “Mehmet, Mehmet gel bakayım” şoför  Mehmet içinden “Eyvah çaktı, hapı yuttuk “der, Akbulut’un yanına gider “buyurun efendim” der.

Akbulut, sol eline aldığı gazeteye sağ eliyle vurarak, ”Mehmet, Mehmet dünyada ne enterasan olaylar oluyor. İki gün üst üste aynı virajda aynı arabalar aynı saatte  çarpışıyor, aynı insanlar yaralanıyor. Allah  Allah..”

Olabilir değil mi ? olur olur neden olmasın ?

Balın üstünde Arapça Allah yazar, arıların Arapça bildiğini söylerler. Portakalın içinde Arapça Allah yazar kimin Arapça bildiğini söylemezler Allah yazmış derler.

Tek amaçları var dini kullanarak kurdukları düzenin egemenliklerinin  bozulmaması için şeytanla bile işbirliği yaparlar; çünkü biliyorlar ki insanlar bilinçlendiğinde onların ne egemenlikleri ne de düzenleri kalacak.. iyi de bu insanlar ne zaman bilinçlenecekler..

Akşam Gazetesinde çalışırken Kayhan Sağlamer ağabeyimiz bir kitap yazmıştı: BU DÜZEN DEĞİŞMELİDİR.

Çok kısa zamanda köşe yazarlarından yorum geldi, düzen değişiyordu düzülen değil…

 

10.08.2015
Bu yazı 1053 defa okundu.

Diğer Yazıları