YAZARLAR

Süleyman Kasım Şener

BİZ

Semra Şener

ATAMA ÖZLEM

HAVVA ÇETİNTÜRK

KAPLUMBAĞA ve BEN

Asuman Dokuzlu

UTANIYORUZ ATAM!!!

Halil Kanargı

YÜREK DİLSİZ KALIR

Mesut Çelik

Vefakar Ülkem

Gönül Şahin Mezkit

15 Temmuz günüHalil Kanargı

GÖKYÜZÜNE DOKUNMAK

GÖKYÜZÜNE DOKUNMAK (27/3'2015)

Bir grup kalabalık, tam karşımda gözlerimin içine bakıyor. Sensiz Olmaz Aşkım romanını okuyan birisi davet etmişti beni. "Bize sevgiyi, sevgili olmayı anlat dediler." Anlattım. Bir saat konuşmuşum.Sevgiyi, sevgili olmayı anlatıyorum artık bilmeyenlere.

Sıra sorulara geldi.

Hep yanında mı sevdiğin?, diye sordular.

"Yoook, çook uzakta. Kaf dağının ardında" dedim.

"Hiç özlemedin mi?",diye sordular..

"Çoookk özledim" dedim.

"Yanına gitsene" dediler.

"Bana gel hadi demesini bekliyorum", dedim... "ne zaman "gel" diyecek diye bekliyorum.".,

"Ya hiç bir zaman gel demezse, o zaman ne olacak?, diye sordu biri.

Hiç düşünmemiştim, cevap veremedim...

biraz durdum

"Biz ikimiz tepelere tırmanıyoruz, dağın zirvesine çıkıyoruz, orada gökyüzüne dokunuyoruz."", dedim

"Oooooooo", diye bir uğultu duyuldu..

"Sevdiğim bana kıyamaz, "gel artık, gökyüzüne dokunalım" der dedim..

Alkışlar, alkışlar.

Biz ikimiz, iki sevgili, iki aşık elele verip dağlara tırmanacağız ve gökyüzüne dokunacağız.

Sizde dokunun.

 

 

HUZUR DOLU BİR SABAH

Hepimizin yaşamında acı olaylar, tatlı olaylar, içimizi kedere boğan ayrılıklar, ölümler, neşeye boğan buluşmalar sevinçler gerçekleşiyor. Yaşam dediğimiz olguyu bir bütün haline getiren zaman zinciri.

Bizi mutlu eden şeyler neyse onları iyi bilmek ve onları yapmaya çalışmak alışkanlıklarımız arasında yer almalıdır. "YARIN KİMSEYE VAADEDİLMEDİ. ÖYLEYSE BU GÜNÜMÜZÜ SON GÜNÜMÜZ GİBİ YAŞAYALIM"" Yapmamız gereken bu. Mutluluğu parada pulda arayanlar, zengin olup da parayı peçete gibi kullanan birini tanısalar onların mutsuzluklarına şahit olsalar kendi hallerine yatıp kalkıp dua ederler.Sevdiklerimiz, iyi arkadaş, güzel dost, yardımseverlik, paylaşım yaşamımıza yön veren güzel duygularımızın kaynağını oluşturur. O zaman Huzur dolu bir sabah için sevdiğimiz şeyleri düşünelim, sevdiklerimizi analım, dualarımızdan eksik etmeyelim. Mutlu huzur dolu sabahlar.

BİR DÜŞ

Bir sonbahar düşüyle uyandığımda, ne gördüğüme inanabildim, ne de düşündüğüme. Yoz bir gecenin ıslak sabahında yazdan kalma sıcak bir güneşli günde, kızıl saçlı kadın girdi düşüme.Sapsarı yaprakları kuşanmış göğsüne, ıtır kokuları duyuluyor. Neden bulur beni? nerden bulur beni bu düşler? Ellerini ellerime koyduğunda, titreyişime tanık oldu koca yatak.. Elbiseleri olmayan kızıl saçlı kadın, yaprakları kuşandı yine. o ne güzellik öyle. o ne bakış. o ne süzüş. Eteklerinin rüzgarla dansında saklı edası, nazı. Bir kaç damla suyun kabardığı, sele döndüğü anlarda arzular çatlar, deli anlara gebedir zaman. Bir yiğit yürek saklıdır, tozlu anıların arasında. zaman zaman yanında, zaman zaman düşlerinde gezinir durur. Bir sen olur, bir ben olur. Yüreklerde ince sızı, inim inim inlerim..

 

27.03.2015
Bu yazı 887 defa okundu.

Diğer Yazıları