YAZARLAR

Süleyman Kasım Şener

BİZ

Semra Şener

ATAMA ÖZLEM

HAVVA ÇETİNTÜRK

KAPLUMBAĞA ve BEN

Asuman Dokuzlu

UTANIYORUZ ATAM!!!

Halil Kanargı

YÜREK DİLSİZ KALIR

Mesut Çelik

Vefakar Ülkem

Gönül Şahin Mezkit

15 Temmuz günüHalil Kanargı

TARİHİ İTİRAF RUMLARI AYAĞA KALDIRDI

Güzel Aydınımızın güzel insanları.
   Kıbrıs ve Avrupa Birliği gerçeği…
   Her zaman köşemde yazdım. Avrupa Birliği bize sahtekarca davranıyor. Bizimle birlik içinde, bir arada olma istekleri yok diye…
 
   Kısaca yazıyı okuyunca bana hak vereceksiniz.
 
TARİHİ İTİRAF RUMLARI AYAĞA KALDIRDI
 
Kıbrıs Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu 2. Hrisostomos, Kıbrıs Rum yönetiminin üye olmak için Avrupa Birliği’ni kandırdığını söyledi.
 
Simerini gazetesinin haberine göre "Sky Yunanistan" televizyon kanalına açıklama yapan 2. Hrisostomos, Rum yönetimi eski lideri Glafkos Klerides’i AB’ye, Kıbrıs Rum yönetiminin üyeliğine karşılık "Kıbrıs sorununu Annan planı temelinde çözme sözü vermekle" suçladı ve "(Kıbrıs Cumhuriyeti) üye olabilmek için AB’yi kandırdı" dedi.

 

Rum siyasileri Kıbrıs konusunu iyi yönetememekle sürekli taviz vermekle suçlayan Rum Başpiskopos, "Milli davanın siyasiler tarafından yönetildiği yarım asır içerisinde Kıbrıs’ın yarısı kaybedildi, tamamı tehlike altında" ifadesini kullandı.

2. Hrisostomos, Rum siyasilerin müzakerelerde tavizler verdiğini iddia ederek, "bugünkü durumla ortaya çıkması muhtemel yeni çözümün, mevcut durumdan çok daha kötü olacağı görüşününü" savundu. Başpiskopos, Rum halkının, Annan Planı’na benzer bir çözümü daha büyük bir çoğunlukla reddedeceğini söyledi.

"Kıbrıs Helenizminin varlığının Rum Ortodoks Kilisesi’nin umurunda olduğunu, bu nedenle görüşlerini her zaman söyleyeceğini" belirten 2.

Hrisostomos, "Zaman zaman verilen tavizlerle bizim taraf kapana kısıldı" dedi.

-SİYASİLERDEN TEPKİLER-
Başpikopos 2. Hrisostomos’un sözleri, Kıbrıs Rum tarafında tepkilere yol açtı.

Rum yönetimi sözcüsü Stefanos Stefanu, 2. Hrisostomos’un "Rum yönetiminin AB’ye üye olmak için AB’yi kandırdığı" sözlerinin, "Kıbrıs Rum tarafına ve Kıbrıs davasına zarar verdiğini" kaydetti. Stefanu, "2.

Hrisostomos’un, sözleriyle iç siyaseti birleştirmek yerine onu un ufak ettiğini" belirtti.

Komunist AKEL Partisi Genel Sekreteri Andros Kiprianu da 2.

Hrisostomos’a, "davranışı ile Rum toplumu içerisinde doğru bir rol oynamadığı, aksine daha da sorun çıkardığı" mesajını gönderdi.

Başpiskopos’un sözleri ile Rum yönetimini cezalandırmaları için yabancılara argüman verdiğini ifade eden Kiprianu, "2. Hrisostomos’un bir kez daha sanki politikacıymış gibi davrandığını ve bölücü olacak şekilde konuştuğunu" söyledi.

Ana muhalefet Demokratik Seferberlik Partisi (DİSİ) Başkanı Nikos Anastasiadis ise Başpiskopos’un sözlerinin yanlış olduğunu ve gerçeği yansıtmadığını göstermenin siyasilere bağlı olduğunu belirtti.

Demokratik Parti (DİKO) ve Rum Meclis Başkanı Marios Karoyan, Kilise’nin Kıbrıs sorununda görüş beyan etme hakkı olduğunu, bazı noktalarda farklı düşünseler de kendisinin ateşe benzin dökmeyeceğini söyledi. Karoyan, 2.

Hrisostomos’un bazı sözlerine katıldıklarını, bazılarına katılmadıklarını kaydetti.

Sosyalist EDEK partisi Başkanı Yannakis Omiru, Başpiskopos’un sözlerini yorumlarken, "Kilise’nin milli davada söz söyleme hakkı ve görevi vardır, ancak bu Başpiskopos’un her söylediğini paylaşıyoruz anlamına gelmiyor" dedi.

Ekologlar ve Çevreciler Hareketi, 2. Hrisostomos’un Kıbrıs sorununa ilişin açıklamalarına kaygıyla yaklaştıklarını belirterek, "Başpiskopos’un, Kıbrıs sorunundaki söylemlerinde siyasetçilerden çok daha fazla ketum olması gerektiği" görüşünü dile getirdiler.

EURO.KO da (Avrupa Partisi) ise Başpiskopos 2. Hrisostomos’un "müzakerelerin batağa saplandığı, Annan Planı’ndan üç kat daha kötü bir çözüm tehlikesi bulunduğu" görüşünü paylaştığını açıkladı.
 
 
***HKDeğerli okuyucular lütfen dikkat ediniz. Kıbrıs Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu 2. Hrisostomos; Rum yönetimi eski lideri Glafkos Klerides’i AB’ye, Kıbrıs Rum yönetiminin üyeliğine karşılık "Kıbrıs sorununu Annan planı temelinde çözme sözü vermekle" suçladı diye yazmış. Annan planında ne olmuştu. Türk tarafı EVET Rum tarafıysa HAYIR demişti. Sonuç olarak KIBRIS TÜRK HALKI KANDIRILMIŞTI…
Mademki AB’yi kandırdılar, KIBRISIN GÜNEYİNDE Kİ lerin AB’ tarafından cezalandırılması gerekmez mi? 
Neredeeeee?
Onları kandıranlara hiçbir şey yapmıyorlar.
 
Amaaaaa ya kandırmayanlara… Bize neler yapıyorlar yada,,, yada, yada,,
 
Bizimkiler napıyor, bir bakalım….
** Davos ta ONE MİNUTE, ONE MİNUTE, ONE MİNUTE, demiştik… Sandık ki bizi çok takacaklar..
     Avrupalı zatı şahaneler ONE MİNUTE leri falan  pek takmıyormuş.
 
    İsrail, mazlum Filistin halkına yardım malzemesi götüren Mavi Marmara gemisine kanlı bir baskın düzenledi. Avrupa dan ne kadar tepki aldı. Vatikan dan ne kadar tepki aldı. HİÇÇÇÇ. Eminim ki o PAPA HAZRETLERİ İsrailin en yetkilisini arayıp tebrik bile etmiştir. Kendimiz bağırdık çağırdık, kendimiz dinledik,
 
    Her şeye Fransız kalan Fransız, zampara küçük adam la, kendini, Merkelistanın Alman kraliçesi zanneden baayan, ayan beyan bir dilek tutmuşlar, her dem ayni nakaratla çalıp söylüyorlar. “Biz sizi istemezük”, “Biz sizi istemezük”, “Biz sizi istemezük”..
“Biz sizi istemezük” diye tutturmuş GOYGOYCU lar..
Goygoycu dedim ya anlamını bilmeyeniniz olur diye yazayım. Türk dil kurumu sözlüğüne göre 3 ayrı anlamı varmış..
1-      Muharrem ayında kapı kapı dolaşarak ve ilâhîler okuyarak dilenen kimse
2-      Dilenci
3-      Boşu boşuna, bilgisiz olarak, gereksiz yere çok konuşan (kimse)
     Bu goygoycular 3 numaradaki goygoycular olmalı.Boşu boşuna, bilgisiz olarak, gereksiz yere çok konuşan (kimse)” lerden birileri olmalı…
 
Ayrıcaaa,
** Taaa uzaklardan “Dinler arası ilişki ve hoşgörü” diye yırtınan bir zat var. Ne çok kereler çırpındı durdu. Dünya hepimizin bir arada yaşadığı kocaman bir köy. Gelin dinler arası düşmanlığı kaldıralım. Bak ben Amerika da güller, gülenler içinde yaşıyorum..
     Avrupalı zatı şahaneler “Dinler arası ilişki ve hoşgörü” diye yırtınan bir zatı falan da pek takmadılar. Papa hazretlerinin ayağına kadar gittiği halde.
 
    Hani bir milletvekili adayı vardı..Başörtümü çıkarmam diye feveran eden ve sonunda soluğu gene malum yerde ABD de alan. Hatırlamış olmalısınız…Adı da Merve Kavakçı’ydı….Bakın Vatikanın papaz başı  Papa 16. Benedict için neler yazmıştı.
 
Kaynak: Yeniçağ Gazetesi Merve Kavakçı Papa'yı öve öve bitiremedi

Papa 16. Benedict'in Washington'da Müslümanlarla yaptığı görüşmeyi takip eden
Merve Kavakçı izlenimlerini Vakit'te yazdı.

Kavakçı, "Dağıtılan kitapçıkta Müslümanların diğer dinlerin mensuplarıyla yaptıkları dayanışma yürüyüşlerine ve Papa'nın İstanbul ziyareti sırasında Sultanahmet Camii'nde çekilmiş fotoğrafına da yer verilmiş. Güzel bir jest olarak görülmeli bu" , demiş…
 Haber: Macit SOYDAN
Katolik Hıristiyanların lideri Papa 16. Benedict'in ABD gezisini takip eden Vakit gazetesi yazarı Merve Kavakçı, Papa'dan övgüyle söz etti. Washington'da Müslümanlarla yaptığı görüşmeyi sütunlarına taşıyan Kavakçı, "Bu toplantı, içeriğinden ziyade olması itibariyle sembolik değer taşıyan bir görüşme. Papa 16. Benedict'in Müslümanlarla görüşmek istemesi, Papa olarak seçilmesinin hemen akabinde gelişen talihsiz olayların üzerine bir örtü çekip temiz bir sayfa açmak istediğini gösteriyor" yorumu yaptı., demiş…
 
   Bu kızcağız da Taaa uzaklardan “Dinler arası ilişki ve hoşgörü” diye yırtınıyor zavallı..
     Avrupalı zatı şahaneler “Dinler arası ilişki ve hoşgörü” diye yırtınan bu kızcağızı da pek takmadılar.
    Hele ki hakkında methiyeler düzdüğü, Papa 16. Benedict, denen Vatikan’ın Papaz başı, en büyük ihaneti  hem o zata, hem bu kızcağıza yaptı, hem de  “Dinler arası ilişki ve hoşgörü”yü yerle bir etti.
 
Ne demiş bu Vatikan’ın papazlarının başı.
 
PAPA'DAN ŞOK ÇIKIŞ! HZ. MUHAMMED'İN GETİRDİĞİ HİÇBİR YENİLİK YOK
Kasımda Türkiyeye gelecek olan papa 16.Benedikt şok çıkışla Bizans İmparatorunun Hz.Muhammed'i hedef alan kin dolu açıklamalarını gündeme taşıdı.. http://img.mynet.com/ha/papa_benedict.jpg

Almanya gezisinde barış mesajları veren Papa 16'ncı Benedikt, önceki gün ise "kışkırtıcı" bir konuşma yaptı. Papa İslam'daki "Dinde zorlama yoktur" görüşünün Hz. Muhammed'in güçten yoksun olduğu ilk dönemleri yansıttığını öne sürdü.

14'ÜNCÜ YÜZYILDAN ALINTI

Papa bu açıklamasını desteklemek için, 14'üncü yüzyılda yaşamış olan ve Hıristiyan dünyasında Türklere karşı mücadelesiyle tanınan Bizans İmparatoru Paleologos'un "Muhammed'in getirdiği hiçbir yenilik yok. Sadece kötü ve insanlık dışı şeyler getirdi" sözlerine yer verdi.

    İtalyan basınının önde gelen gazetesi La Repubblica "Papa'nın Muhammed'in kılıcını aforoz ettiğini" yazdı. Gazete, "16'ncı Benedikt'in, Muhammed'le polemiğe girdiği bu Kuran karşıtı alıntıları Türkiye'ye yapacağı ziyaretten birkaç ay öncesine denk düştü. Ve üstelik de İstanbul ve Ankara'dan sonra en büyük Türk şehri sayılan Berlin'in başkent olduğu bir ülkede bu konuşmayı yaptı" diye yazdı.
 
Atalarımız ne demişşşşşşş…….
 
 “ el kaşığıyla yemek yersen, karnın doymaz, derlerdi büyükler.
 
    İşte böyle değerli okurlar. Kıbrıs’ın Güneyindeki bir Ortodoks papazının söylediklerinden yola çıkarak nerelere geldik. Biz Türkler tarih boyunca zulümlere uğramış, büyük acılar yaşamış bir milletin çocuklarıyız.
    Eğer şu ya da bu şekilde, vatanımıza, milletimize hizmet edeceksek, bu hizmetimizi, onun bunun etkisiyle değil, onu bunu taklit ederek değil, akılcı, bilimci, gerçekçi düşüncelerle yerine koyarak hizmet edebiliriz.
   Bizler “Dinler arası ilişki ve hoşgörü” adı altındaki sanal görüşlerle avutulurken, akılcı, bilimci, gerçekçi düşüncelerden uzaklaştırılırsak “---ki bunu Osmanlı İmparatorluğu zamanında yaptılar ve parçalamayı başardılar---” korkarım ki, ülkemizi de parçalamayı başaracaklar.
   Uyanık olun. Daima uyanık olun…
   Yemeğinizi kendi kaşığınızla yiyin gari…
Saygılarımla..   Şubat 2012

HALİL KANARGI

15.02.2012
Bu yazı 897 defa okundu.

Diğer Yazıları