YAZARLAR

Süleyman Kasım Şener

BİZ

Semra Şener

ATAMA ÖZLEM

HAVVA ÇETİNTÜRK

KAPLUMBAĞA ve BEN

Asuman Dokuzlu

UTANIYORUZ ATAM!!!

Halil Kanargı

YÜREK DİLSİZ KALIR

Mesut Çelik

Vefakar Ülkem

Gönül Şahin Mezkit

15 Temmuz günüHalil Kanargı

VATANINI MİLLETİNİ DEVLETİNİ SEVECEKSİN KARDEŞİM

Kim olursan ol, vatanını, milletini, devletini seveceksin kardeşim.

Üzerinde yaşadığımız bu topraklar vatanımız, vatanını seveceksin kardeşim. Yalnızca bizim değil bu vatan, torunlarımızın da. Atalarımızdan bizlere torunlarımıza bırakılmak üzere emanet edilmiş kutsal topraklardır vatan. Vatanını koruyamayan milletler yok olmaya mahkûmdur. Vatanı olmayanın İşi olmaz, Aşı olmaz, Evdeşi olmaz, Balası olmaz, Dini olmaz, İmanı olmaz. Vatnını seveceksin kardeşim.

Kim olursan ol, vatanını, milletini, devletini seveceksin kardeşim.

Bu vatan üzerinde birlikte yaşadığımız, ayni dili konuştuğumuz, ayni şekilde sevindiğimiz, ayni biçimde üzüldüğümüz, ayni bayrak altında yaşadığımız Milletini seveceksin kardeşim. Acımız da bir, sevincimizde birdir bizim. Milletini sevmeyen kendini sevemez kardeşim. Milletini öyle seveceksin ki insanca yaşamasını isteyeceksin, eşitlik ve özgürlükler içinde yaşamasını isteyeceksin, yoksullukla mücadele edeceksin ta ki bir tane aç insan kalmayıncaya kadar. Milletini öyle seveceksin ki kendi kültürünü yaşamasına engel olmayacaksın, aşağılamayacaksın. Sen “karanfil” derken o “kınıfır” desin, kendi dilini öğrensin, konuşsun ama devletin resmi dilini öğreneceksin. Millet olmanın ana unsurunu yok saymayacaksın. Tek millet olacağız TÜRK MİLLETİ; tek bayrağımız olacak AYYILDIZLI, tek ortak dili öğreneceksin, konuşacaksın. Ana dilini de öğreneceksin, öğren; belki bana da öğretirsin gün gelirde. Millet deyince Özümüz de bir olsun, sözümüzde bir olsun, olacak.Milletini seveceksin kardeşim.

Kim olursan ol, vatanını, milletini, devletini seveceksin kardeşim.

Devletimizi seveceğiz, üzerinde yaşadığımız bu topraklar vatanımız, yurdumuz. Bizler, seksen milyona dayanmış Büyük Türk Milleti, bir ve bir arada yaşamayı sağlamış güçlü bir ülkenin yurttaşı olmanın verdiği huzur ve gururla, hepimize eşitliği sunan kanunlarımıza bağlı, saygılı olacağız. Çocuklarımıza, torunlarımıza, sorunu en aza indirilmiş bir cennet ülke bırakma sorumluluğumuzla davranacağız. Devletini seveceksin kardeşim.

Bu Vatan bizim.

Bu Millet biziz.

Bu Devlet bizim.

Kim olursan ol, vatanını, milletini, devletini seveceksin kardeşim.

Halil KANARGI

Araştırmacı Yazar

ÖZLEDİM

Hadi çıkıver balkona, el sala bana

Cumbalı balkonun güzeli

Gözlerim gülerken gözlerinde

Güzel sözler söyle bana,

kulaklarım da sesin çınlasın

Bulutlara adını söylerim

Çağıl çağıl seni yağsınlar bana

Uzat ellerini ıslaklığım sende kurusun

Yol yorgunu kış bakışlarım bahara bürünsün

At boş kadehleri güneşin batışına

Geceler serin, geceler bizim olsun

Gülelim

28.03.2015
Bu yazı 1507 defa okundu.

Diğer Yazıları