YAZARLAR

Süleyman Kasım Şener

BİZ

Semra Şener

ATAMA ÖZLEM

HAVVA ÇETİNTÜRK

KAPLUMBAĞA ve BEN

Asuman Dokuzlu

UTANIYORUZ ATAM!!!

Halil Kanargı

YÜREK DİLSİZ KALIR

Mesut Çelik

Vefakar Ülkem

Gönül Şahin Mezkit

15 Temmuz günüMesut Tuna

Bu CHP sağlıklı düşünemiyor!

 

Sağlıklı ve dengeli bir siyasi hayat için üstlendiği misyonun hakkını veren bir sol kitle partisine ihtiyacımız var. Adam gibi bir sol parti siyasi yelpazede kendine sunulan boşluğu dolduramıyor ve halkı temsil edemiyorsa, demokrasimiz tek ayakla yoluna devam etmeye çalışacak ve bir yığın kazaya uğrayacaktır.

 

Bu yüzden seveninden sevmeyenine, mensubundan hısımına kadar, herkesin Cumhuriyet Halk Partisi’ne hizmet etmesi gerekiyor. Öyle ya yenisini kurup zaman kaybetmek yerine tarihi geleneği, kimliği olan CHP için mesai harcamak daha uygun değil mi?

 

Ben demokrasimizde aksayan şeyler için her zaman CHP’yi veya bu partide temsil edilen sosyal demokrat kimliği suçluyorum. Taşları yerine oturmamış, dengeleri ve gelenekleri oluşmuş bir demokratik atmosfere olan uzaklığımızın başta gelen sorumlularından biri CHP. CHP bu suçu, temsil etmesi gereken kesimleri temsil becerisi gösteremeyerek doldurması gereken boşluğu dolduramayarak işliyor.

 

Bana öyle geliyor ki, bugünkü yapısal ve ideolojik özelliklerini koruduğu sürece konjonktürel dalgalanmalardan zaman zaman yararlansa bile, CHP’nin istikrarlı bir büyük parti haline gelmesine imkân yok. Çünkü bugünkü CHP, değişen Türkiye’de, değişmekte direnen bir parti durumundadır. Şöyle de diyebiliriz: Her ne kadar son aylarda bazı açılımlar yapsa da CHP Türkiye’nin değişmeye ve değişime diren tarafını, yani politik statükoyu ve demokrasiyi kendi hayat tarzlarıyla özdeşleştiren toplum kesimlerini temsil etmeyi sürdürüyor.

19.05.2009
Bu yazı 978 defa okundu.

Diğer Yazıları