YAZARLAR

Süleyman Kasım Şener

BİZ

Semra Şener

ATAMA ÖZLEM

HAVVA ÇETİNTÜRK

KAPLUMBAĞA ve BEN

Asuman Dokuzlu

UTANIYORUZ ATAM!!!

Halil Kanargı

YÜREK DİLSİZ KALIR

Mesut Çelik

Vefakar Ülkem

Gönül Şahin Mezkit

15 Temmuz günüMesut Tuna

Teröristler şov peşinde;şehitler isyanlarda..!

 

Basın mensubu olarak üzerimizde ağır iki baskı var…
 
Biri “vicdanımızın” baskısı…
 
Öbürü “isyan halinde ki vatandaşımızın” üzerimizde ki yoğun baskısı…
 
O utanç sahnelerini hatırladıkça, kan beynimize hücum ediyor!..
 
“Bir büyük ülke, nasıl bu hale sokulur?”
İsyanımızdan tüm cihana bağırmak geliyor içimizden!..
Okurlarımız, vatandaşlarımız, yolda izde karşılaştıklarında galeyan halinde yanımıza geliyorlar… “PKK” hainlerinin yaptıkları son rezaletler ve “AKP” iktidarının teslimiyetçi tavrı karşısında, gazeteci ve köşe yazarı olarak sessiz kalamazsınız… Bu reziller, “Türklük gururumuzla oynayan hainler” için tepkisiz kalamazsınız!.. Yazın!.. Allah için Yazın!.. En ağır eleştiri ve uyarılarla kimlere nasıl mesaj verilecekse onu yapın!..
 
X
 
Aziz ülkenin getirildiği şu hazin duruma bakın!.. Bugünleri de mi görecektik!.. Ülkemiz, “hain teröristlerin”, vatanımıza hıyanet edenlerin, gün gelip de “güle oynaya şov yaptıkları” bir yer mi olacaktı?
 
Adamlar üstlerinde tek kıyafet, asker görüntüsünde “zafer işaretleri yaparak” sınırımızdan içeri şarkılarla, türkülerle giriyorlar… Biz de onları “Kürt kardeşlerimiz” vatanlarına dönüyor diye barış çağrılarıyla bağrımıza basıyoruz… Allah’ım sabır ver!...
 
Kimi basıyoruz?
 
25 yıla yakın süredir, vatanımıza saldıran, “Mehmetçiklerimizi hain pusularla katleden”, ülkemizi bölüp parçalamak için ellerinden gelen her şeyi yapan “bebek katillerini!..”
 
“İçimiz sıkılıyor!”
 
Öyle şeyler yazmak geliyor ki içimizden, ipin ucunu kaçırırsak, biliyoruz ki başımıza iş açacağız… Ancak gelin görün ki, şu “yorgun yürek” öylesine “vatan, millet, bayrak sevgisi” ile dolu ki, zapt edebilmek çok zor! Çok zor!..
 
Neylersiniz ki, şairin dediği gibi; “Viran olası hanede evladı ayal” var! Onları yaşatmak için yaşamamız, dimdik ayakta kalmamız gerekiyor. Tabi şereflice..
 
Ünlü kamuoyu araştırmacısı “Adil Gür” - ki 29 Mart seçim sonuçlarını neredeyse birebir tutturan kamuoyu şirketinin genel müdürü - birkaç gün önce yaptığı açıklamada diyor ki; bugün seçim olsa “AKP barajı bile aşamaz…”
 
Bu ne demek?
 
Nohut, mercimek, fasulye, pirinç ve kömür torbalarını alan, “ianeye mahkum” edilmiş çaresiz insanlarımız bile, ülkenin “PKK”ya peşkeş çekilmesinden sonra “AKP”ye oy verme eğiliminden büyük ölçüde vazgeçmiş görünüyorlar. Tabi bugün için…
 
X
 
Netice,
 
AK Parti, eğer gerekli tedbirleri almazsa faturası ağır olduğu abi vebalide büyük olur..
 
Asli unsur, Hz Süleyman'ını adaletiyle bir yere kadar sabredir.
 
Eğer,asılkimliğini söylenmeyecek duruma gelirli bu asil milletin tokada çok feci olur..
 
Kimse ne yandan ve nasıl geldiğini bilemez..
 
Kardeş dediysek,teröristleri de demedik ya..
27.10.2009
Bu yazı 1198 defa okundu.

Diğer Yazıları