YAZARLAR

Süleyman Kasım Şener

BİZ

Semra Şener

ATAMA ÖZLEM

HAVVA ÇETİNTÜRK

KAPLUMBAĞA ve BEN

Asuman Dokuzlu

UTANIYORUZ ATAM!!!

Halil Kanargı

YÜREK DİLSİZ KALIR

Mesut Çelik

Vefakar Ülkem

Gönül Şahin Mezkit

15 Temmuz günüMesut Tuna

Türkan Saylan ve Kiliseler Birliği?

 

   Türkan Saylan'nın amacı nedir? Ne yapmaya çalışıyor?Neden son dalgada evi arandı? Vs.vs...

   Meseleyi çok iyi analiz emtekte fayda var.Bu hususla alakalı olarak aşağıda nakledeceğimiz  yazı, meselenin hangi boyutlada

olduğunu göstemesi açısından mühimdir.Ve, masumane gözüken  'iyi niyetli' dernek faaliyetlerinin  nasıl çalıştığını göstemesi açısından da dikkatle izlenmesi icap etmektedir.

 Yıl:2001

Yer: Diyarbakır

Yaşını başını almış bir grup ÇYDD’li Diyarbakır’da tur atıyor. Ve fakir bir ailenin evine misafir oluyorlar. Kısa bir süre sonra evin küçük kızını İstanbul’a gitmesi için ikna ediyor ve kızı İstanbul’a götürüyorlar.

Yıl:2003-2004-2005…

Yer: Bingöl, Van, Batman

Diyarbakır’da ki olayın benzerleri şahitler huzurunda tekrarlanıyor.

Yıl: 2006

Yer: İstanbul-Bakırköy ÇYDD Şubesi

Yaklaşık 30 kişinin bulunduğu –aralarında 15’e yakın kız öğrencinin de-katıldığı bir toplantı düzenleniyor.

Kürsüde, Ergenekon davasında ismi geçenlerde biri şunları anlatıyor;

‘’Arkadaşlar şuana kadar doğu ve güneydoğudan getirdiğimiz kız öğrenci sayısı 1000’i buldu. Bu kızları istediğimiz gibi yetiştirecek, kendi ruhi düşüncelerimizi akıtacak ve onları istediğimiz yere yönlendirebileceğiz’’diyerek konuşmasını sürdürüyor. Konuşmanın ardından ikram safhasına geçiliyor.

İkram safhasında ÇYDD’ nin kodaman kız öğrencileri derneğin yeni kazandığı erkek öğrencilerle özel olarak ilgilendiklerini anlamamak için kör olmamız iktiza etmesi gerektiğini anlıyoruz. Tabii bu toplantılar bir yıl boyunca devam ediyor.

Sene başı üniversite öğrenci kayıt döneminde bu kızların içerisinde ve yine onların arkadaşlarından bazılarını İstanbul Üniversitesi Avcılar kampüsünde görüyoruz. Ellerinde Türkan Saylan yurtlarının broşürleri ve kızlı erkekli evlerin ballandıra ballandıra anlatılması artık sıradanlaşan bir olay haline gelmeye başlamış olması…

Bu kızların çoğunun güneydoğudan gelen kızlar olduğunu da görünce işin içinde farklı gayelerin olduğunu anlamakla kalmıyor araştırmaya devam ediyoruz.

Yıl: 2007

Yer: Özel bir üniversite kampüsü…Saat: 20.00

Üniversitenin daha önceden öğrenciye açılmadığı bir katta, ÇYDD üyelerinin de aralarında bulunduğu bazı kişiler arasında bir toplantı düzenleniyor. Ve hiç ummadığız bir isminde o toplantıda olduğunu görünce, üniversitelerdeki arkadaşlara araştırma yapmaları için haber salıyoruz.

Gelen sonuca da bakıyor ve görüyoruz ki; Üniversite sosyal, eğlence gruplarının çoğusunun başında ÇYYD üyesi öğrencilerinin olduğu ortaya çıkıyor. Bunlara en büyük desteği veren isimlerinde ÇYDD seminerlerine katılan öğretim üyelerinden geldiğini de bir şekilde anlıyoruz.

 

*

 

Ergenekon operasyonu başlamadan önce Telaviv-ABD-Ankara üçgenini gezen bir kadın vardı.

Ergenekon ile ilgilenenler muhakkak bu durumdan da haberleri vardır.

Bu kadın hafta da bir Diyarbakır turu yapmakla kalmıyor, bu üç başkente de sürekli uğruyordu. İsmi sonradan Ergenekon operasyonuna karıştı ama iddianamede yer almadı ve fazla gündeme de gelmedi, getirilmedi.

Örgütün Şener Eruygur’un da aralarından bulunduğu üst yöneticilerinden biri olmayan bu kadının bir üst yönetimde olduğunu yazarsak yanlış bir öngörü de bulunmuş sayılmayız.

*

Türkan Saylanın kardelenlerinin Ergenekon ile bir bağlantısı olmayacağı yönünde konuşanlara hak vermiyoruz, değiliz.

Çünkü karşılarında eğitim için çalışan bir gruptan söz ediliyor.

 

Ancak söz edilmesi gereken bir grup daha var.

Kızlarını buraya verip ve sonradan çok değiştiğini, artık bizlerin sözünü dinlemediğini kızlarının İslam dini ile alakalarının kesildiğini ve acılarını ifade eden bir Ebeveyn grubu da var.

Bu yurt ve evlerde kalan sonradan ayrılan birkaç kızla oturup konuşmanızı tavsiye ederim.

 

....sürecek....

16.04.2009
Bu yazı 687 defa okundu.

Diğer Yazıları