YAZARLAR

Süleyman Kasım Şener

BİZ

Semra Şener

ATAMA ÖZLEM

HAVVA ÇETİNTÜRK

KAPLUMBAĞA ve BEN

Asuman Dokuzlu

UTANIYORUZ ATAM!!!

Halil Kanargı

YÜREK DİLSİZ KALIR

Mesut Çelik

Vefakar Ülkem

Gönül Şahin Mezkit

15 Temmuz günüSemra Şener

SURUǒTA IŞİD VAHŞETİ

Dünden beri yüreğimiz bir başka yanıyor. İnsan olup da bu acıya duyarsız kalmak imkansız.  Bu bir vahşet! Bu bir katliam! Bu canilik! Sebebi ne olursa olsun insan insana bunu yapamaz. Allahın emirlerine karşı gelerek kendini Müslüman ilan eden caniler, bunun hesabını ebette verecekler. Allah onları affetmeyecek. Çünkü emir kesin. “Allahın verdiği canı Allah alır.”

                Ortadoğu cehennemine çekilmeye çalışan güzel ülkem ne acılar yaşadı, yaralarını yine birlik ve beraberlik içinde sardı. Bunu da sararız. İlk günkü gibi sızlatmayacak içimizi ama yaşadığımız sürece de kanayacak  olduğu yerde. Savaşmaya değil tamir etmeye, kanayan yaraları sarmaya niyet etmiş bir avuç insana yapılan bu vicdansızlık aslında hepimize yapıldı. Bir avuç dindar geçinen zibidi kockoca Türkiye Cumhuriyeti’nin  sabrını sınamaya kalkıyor. Amaç bizim huzurumuzu bozmak. Bizi her gün acı haberler aldığımız, Ortadoğu ve İslam coğrafyasının içerisinden bir türlü çıkılamayan atmosferine çekmek istiyorlar.

Başbakan Davutoğlu dün yaptığı açıklamada olayın IŞİD’in İŞİ olduğunu söyledi. Hepimiz Müslümansız elhamdülillah ama hangimiz bu olayı kabul edebilir. Bu nasıl bir sapkınlıktır. Bunların kitabıyla bizim kitabımız aynı değil mi? Müslümanlarsa eğer onlarda Kuran-ı Kerime inanmıyorlar mı? Kutsal kitabımız neresinde böyle bir şey yazıyor. Masum insanların arasına gir, hem kendini hem onları paramparça yap diye kitabımızın neresinde yazıyor Allah aşkına.  Sen ben Müslümanım diyeceksin sonra “Allahu ekber” nidalarıyla camiden çıkan insanları hedef alacaksın. Bu sapıklık değil de nedir?  Sen ben Müslümanım diyeceksin sonra çoluk çocuk bayram alışverişi yaparken çarşıyı pazarı kana buluyacaksın. Sonra da yaptığın bu vahşetin adını cihat koyacaksın. Hadi ya!!! Bz de yedik!!  

Hepiniz hatırlarsınız IŞİD bayrağını. Hiç merak ettiniz mi üzerinde ne yazdığını? Duyunca çok üzüleceksiniz. Benim dünya güzeli peygamberimin, benim karıncayı biler incitmekten kaçının diyen peygamberimin gelenekleri bu vahşilerin elinde ne arıyor diye çok kızacaksın. İşte ellerindeki siyah bayrağın kısa hikayesi. Hazreti Muhammed'in "râye" ismi verilen bayrağı siyah olduğu için cihad bayrakları Abbasîler'den itibaren hep siyah renkte olmuş.  Abbasîler ile mücadele eden son Emevî Halifesi İkinci Mervan'ın kırmızı bayrak açmasının dışında bu gelenek günümüze kadar devam ediyor. Bugün cihad iddiasında bulunan el Kaide'den IŞİD'e kadar ne kadar örgüt varsa, hepsi aynı gelenek uyarınca siyah bayrak kullanıyorlar. Bayrağın üğzerinde yazanlar ise içinizi acıtacak, kanatacak, yüreğiniz daralacak. Bayrakta "kelime-i tevhid", yani "Allah'tan başka Tanrı yoktur; Muhammed Allah'ın elçisidir" demek olan "Lâ İlâhe İllallah Muhammedun Resulullah" sözleri yazılı.

                Yusuf İslam’ı tanır mısınız? Dünyanın en ünlü Müslümanlarından. Asıl adı Cat Stewans müziği ile dünyanın birçok yerinde hayran kitlesine sahip bir şarkıcı. Cat Stevens veya Yusuf İslam, İngiliz şarkı sözü yazarı ve müzisyen. Genellikle müzik kariyerinin başlangıcında aldığı sahne adı Cat Stevens ile bilinir. 1977 yılında Müslüman olmuş ve bundan iki yıl sonra da adını Yusuf İslam olarak değiştirmiştir. Sanatçı 2014 yılında Rock and Roll Hall of Fame(Rock and Roll Efsaneler Müzesi)'ne dahil edilmiştir. Bir röportajında söylediği söz bir Müslüman olarak benim  her aklıma geldiğinde içimi acıtıyor. Önce Kuranı Kerimi tanıdım ve Müslüman oldum. Eğer önce Müslümanları tanısaydım bunu başaramazdım.  İnsanın kendi ettiğini kimse etmiyor der atalarımız. Ne güzel sözdür. Böyle Müslüman olur mu? Müslüman terörist gibi insan öldürür mü?  İslam gibi bir din ölümle ve öldürmekle anılır mı? Şöyle desek daha doğru olacak belki de. Din dediğin Allahtan gelir. Adı ne olursa olsun. İster İslam, ister Hıristiyanlık, ister Musevilik fark etmez. Allah hiç böyle bir şey ister mi? Bir tevbe ile O’nun affedeceği kuluna kıymak size mi kaldı. Siz kimsiniz? Geçenlerde facebook hesabımdan paylaşmıştım. Evimin karşısındaki camide verilen vaaz da şöyle diyordu. Müslüman Müslümana kılıç çekerse ölende öldüren de cehennemliktir. Siz bu dünyada bombaları bağlayıp üzerinize patlatınca gözünüzü cennette açacağınızı sanıyorsunuz değil mi? Peki Allah sormayacak mı? Ne diyeceksiniz?

Dinimiz savaşa nasıl bakıyor hiç mi okumadınız? Aynı Kuran ise inandığımız siz bu vahşiliğinizle kendinizi Müslüman mı sandınız?  Suruç’ta yakıp yıktığınız yerleri, açtığınız yaraları sarmak için yola çıkmış insanlardan da mı insanlık dersi alamadınız? Savaştan zarar görmüş çocuklar için topladıkları oyuncakları görünce de mi yüreğiniz yumuşamadı?.  O zaman sizin için söylenecek tek bir söz var onu da da yüce Allah'ın kelamıyla söyleyelim ki belki ıslah olursunuz!

                Öncelikle yüce Allah düşmanın savaşmayı kabul etmesi şartını  koşuyor önce. Düşman, savaşı kabul ettiği takdirde onunla nasıl savaşılacağını da şu emirleriyle öğretiyor; “Sizinle savaşanlarla siz de Allah yolunda savaşın, aşırı gitmeyin. Şüphesiz Allah aşırı gidenleri sevmez.”

“Zülüm yapmayın, savaşta öldürdüğünüz insanların burnunu, kulağını (ve diğer organlarını) kesmeyin. Çocukları öldürmeyin.”

   Yani insanların boğazını herkesin gözü önünde kesin, Yezidi diye çoluk çocuk onları katledin, dağlarda açlıktan öldürün, Suruç'taki gibi onları paramparça edin demiyor!!!

 

 

22.07.2015
Bu yazı 1092 defa okundu.

Diğer Yazıları