YAZARLAR

Süleyman Kasım Şener

BİZ

Semra Şener

ATAMA ÖZLEM

HAVVA ÇETİNTÜRK

KAPLUMBAĞA ve BEN

Asuman Dokuzlu

UTANIYORUZ ATAM!!!

Halil Kanargı

YÜREK DİLSİZ KALIR

Mesut Çelik

Vefakar Ülkem

Gönül Şahin Mezkit

15 Temmuz günüSüleyman Kasım Şener

MİTİNGİN ARDINDAN

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Prof.Dr.Ahmet Davutoğu perşembe günü Efeler'deydi. Günler öncesinden  mitingin saati  4 olarak bildirilmesini rağmen Başbakan Davutoğlu'nun helikopteri Adnan Menderes Stadı'na ancak 6'da inebildi. Başbakan konuşmasına ise 6'yı kırkbeş geçe başladı.

Başbakan Davutoğlu'nun gelişi sebebiyle yine olağanüstü gün yaşadık. Önce gece platform kurmak için yollar kapatıldı. Sabahtan itibaren ise İstasyon Meydanı'na çıkan yolların kapatılmasının ardından insanlar şehir merkezinde bir yerden bir yere gidebilmek için epey bir yol yürümek zorunda kaldılar. Vatandaşlar, emniyet tedbirlerinin biraz abartılı olmasından şikayetçiydiler.

Başbakan konuşmasına saat  4 yerine 6 buçuktan sonra başlayabildi. Kalabalıkların meydana 2'den itibaren alınmaya başlandığı düşünülürse Başbakan'ı dinlemeye gelenler yaklaşık 4 buçuk saat ayakta beklemek durumunda kaldılar.

Başbakan Davutoğlu'nun Aydın'daki ilk mitingini kimilerine göre 10 bin kimilerine göre 15 bin kişi takip etti. Hangi rakam olursa olsun önceki AK Parti mitinglerine göre rakamın oldukça düşük olduğu gözlerden kaçmadı.

Geçtiğimiz pazar günü de MHP lideri Bahçeli Aydın'daydı. O da bildirilen saatten 2 saat sonra konuşmasına başlamıştı. Bahçeli'nin mitingi de önceki yıllara göre vasattı.

Her iki partinin düzenlediği mitinglere bakarak her iki partinin de geçmişe göre mitingi izlemeye gelenlerin sayısında düşüş olduğu kesin. Ancak bunun sandığa nasıl yansıyacağı ise merak konusu. Halkın değerlendirmesine göre her iki parti de oy kaybedecek. Hadi iktidar partisi diyelim ki yıprandı peki MHP'nin oyları neden düşecek? Vatandaşın verdiği cevap çok ilginç: Milletvekili adayları.

AK Parti mevcut milletvekillerini aday göstermedi. Onun yerine önceki il başkanını ilk sıraya yerleştirdi. Ama ondan sonraki isimler Aydın'a biraz uzak. Seçmenin gözünden bu kaçmamış. MHP'de ise durum biraz daha farklı. İlk sıradaki Ali Uzunırmak'a kendi partisi içinden ciddi tepki var. Yine MHP listesinin kendi seçmenini tam tatmin etmediği görülüyor. MHP'nin ülke bazında oy yüzdesini arttırırken bu artışın Aydın'a pek yansımayacağı ifade ediliyor. Bakalım bekleyip göreceğiz.7 Haziran'a şunun şurasında pek bir şey kalmadı. İyi hafta sonu geçirmeniz dileklerimle...

 

16.05.2015
Bu yazı 934 defa okundu.

Diğer Yazıları